Wersje językowe

Zabawki dla 3 latka - propozycje dla dziewczynki i chłopca

0

Zabawki dla 3-latka: dziewczynki i chłopca

Wybór odpowiedniej zabawki dla 3-latka nie jest wbrew pozorom wcale taki prosty. Z jednej strony bowiem maluch wciąż nastawiony jest na zabawę, z drugiej jednak –  coraz bardziej dąży do samodzielności i zdobywania nowych umiejętności. 

Zabawki dla 3-latka do zadań specjalnych

Chcąc jak najlepiej dopasować zabawki dla 3-latka i jego potrzeb oraz możliwości, warto postawić na różnorodność. Zadbajmy o to, aby w pokoju naszej pociechy znalazły się zarówno tradycyjne zabawki, jak i te stymulujące rozwój emocjonalny oraz intelektualny dziecka.

Zamiast kupować kolejny zestaw klocków lub puzzli, podarujmy maluchowi pluszowego misia. Takiego, który będzie  dla dziecka nie tylko wiernym towarzyszem zabaw, ale również zapewni mu bezcenne poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa. Maluch w każdej chwili będzie mógł wtulić się w jego mięciutkie futerko i powierzyć mu swoje dziecięce sekrety. Ukochany miś wesprze na duchu naszą pociechę również podczas pierwszego dnia w przedszkolu lub nierzadko budzącej lęk u dzieci wizyty u lekarza. 

Ponadto również zabawki dla 3-latka w formie maskotek uratują nas w sytuacji, gdy nasza pociecha zapragnie posiadać własne zwierzątko, a my – z różnych względów – nie będziemy mogli sobie na to pozwolić. Pluszowy piesek, króliczek lub kotek będą dla malucha namiastką prawdziwego, czworonożnego przyjaciela. 

Edukacyjne zabawki dla 3-latka

Zabawki dla 3-latka powinny nie tylko bawić, ale również w atrakcyjny sposób rozwijać umiejętność logicznego myślenia, ćwiczyć pamięć oraz pomagać w nauce pierwszych literek. Jeśli chcemy więc wesprzeć prawidłowy rozwój naszej pociechy, podarujmy jej w prezencie książeczkę interaktywną. Taką, przy pomocy której maluch oswajać będzie świat wyrazów, kształtów i różnorodnych dźwięków. 

Wśród zabawek edukacyjnych znajdziemy również tak zwany sześcian edukacyjny –  zabawkę uczącą dziecko logicznego myślenia oraz pomagającą w rozróżnianiu kształtów i kolorów. Na ścianach edukacyjnej kostki znajdziemy między innymi sorter kształtów, tablicę do rysowania oraz przeplatankę z kolorowymi koralikami. Dla rodziców, którzy poszukują zabawki dla 3-latka zapewniającą maluchowi rozrywkę na wiele godzin, inwestycja w sześcian edukacyjny będzie strzałem w dziesiątkę. 

Zabawki dla 3-latka uczące koncentracji 

Trzylatek to prawdziwy wulkan energii. Nierzadko nie jest w stanie usiedzieć w miejscu i skupić swojej uwagi na jednej czynności przez dłuższy czas. Dlatego warto zadbać o to, aby w pokoju trzyletniego malucha znalazło się miejsce również na tak zwane zabawki wyciszające. Polecamy szczególnie piasek kinetyczny – mieszankę czystego piasku oraz polimeru, którą można ugniatać, wałkować i formować na wiele sposobów.

Zabawa piaskiem kinetycznym ma całą masę zalet: pobudza twórczą wyobraźnię dziecka, uczy malucha dokładności i cierpliwości, a także sprzyja koncentracji uwagi. Co ważne dla rodziców –  piasek kinetyczny nie wysycha, nie brudzi rąk, mebli i ubrań, łatwo go również posprzątać. 

Zabawki dla 3-latka: dziewczynki gotują, a chłopcy…

Trzylatki uwielbiają bawić się w odgrywanie ról i naśladowanie dorosłych. Wykorzystajmy ten fakt, poszukując atrakcyjnej zabawki dla 3-latka. Chłopca zainteresuje z całą pewnością zestaw dla majsterkowicza, małego mechanika lub wędkarza. Pomysł na zabawki dla 3-letniej dziewczynki? Zestaw do gotowania, robienia wypieków, a także uniwersalny dla obu płci zestaw do zabawy w lekarza lub sprzedawcę. Dobra zabawa - gwarantowana!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl