Wersje językowe

Zabawki, które rosną wraz z dzieckiem

0

Zabawki, które rosną wraz z dzieckiemNajpierw są przytulankami, które uspokajają i zapewniają poczucie bezpieczeństwa. Potem sprawdzają się idealnie jako towarzysze wspólnych spacerów i zabaw, a z biegiem czasu stają się czymś więcej niż tylko maskotkami. Pluszaki, bo o nich mowa, to bez wątpienia zabawki rosnące z dzieckiem. Podpowiadamy, jak najlepiej wykorzystać ich magiczny potencjał.

Zabawki rosnące z dzieckiem dla niemowlaka

W okresie wczesnego dzieciństwa, czyli do trzeciego roku życia, maluchy rozwijają się bardzo intensywnie. Z miesiąca na miesiąc zmieniają się ich możliwości i potrzeby. Niemowlę, które dopiero zaczyna poznawać otaczający je świat, potrzebuje przede wszystkim zabawki, która stanie się dla niego obiektem przejściowym. Takim, do którego w każdej chwili można się przytulić, wziąć do buzi i potarmosić za uszko. W tej roli mięciutkie, delikatne w dotyku pluszaki sprawdzą się znakomicie. Zabierajmy je więc ze sobą, gdy wyruszamy z naszą pociechą na spacerek lub do lekarza.

Roczny maluch i pluszaki

Gdy maluch zacznie chodzić i wejdzie w tak zwaną fazę eksploracji, pluszaki będą dla niego doskonałymi kompanami. Angażujmy więc ukochanego, pluszowego misia malucha w codzienne zabawy. Pobawmy się wspólnie z naszym dzieckiem i jego pluszakiem w chowanego - ukryjmy misia za łóżeczkiem lub pod kocykiem i razem z maluchem wyruszmy na poszukiwania pluszowego przyjaciela.

Maskotka posłużyć może także do nauki nazw części ciała. Zachęćmy malucha, żeby pokazał nam, gdzie miś ma oczka, uszka, brzuszek i nosek. Miś może również odgrywać rolę pacjenta, któremu nasza pociecha przyklei plasterek na zranioną łapkę, zmierzy temperaturę i poda syropek. Dzięki tej zabawie pomożemy maluchowi oswoić bardzo powszechny u dzieci lęk przed wizytą u lekarza.

Ulubiony miś trzylatka

O tym, że pluszaki to zabawki rosnące z dzieckiem najlepiej świadczy fakt, że nawet wtedy, gdy nasza pociecha potrafi już bawić się samodzielnie, ulubiony miś wciąż jest obecny. Uczestniczy w przygodach naszego trzylatka - fantazyjnych wyprawach po oceanie, poszukiwaniach skarbów i wspólnych przygodach na placu zabaw. Co więcej, maluch szepcze mu na uszko swoje sekrety i rozmawia z misiem tak, jakby był on żywą istotą.

Inne zabawki rosnące z dzieckiem

Oczywiście zabawki rosnące z dzieckiem to nie tylko pluszaki - uniwersalną, ponadczasową zabawką dla malucha będą również na przykład drewniane klocki. Najpierw posłużą dziecku do ćwiczenia sprawności rączek i nauki chwytania, potem - pomogą w rozwijaniu poczucia sprawczości. Maluch samodzielnie budując z klocków domek lub wieżę uczyć będzie się także kreatywności i koncentracji, a gdy my dołączymy do wspólnego układania klocków - pracy w grupie.

Oprócz pluszaków i drewnianych klocków na miano zabawki rosnącej z dzieckiem zasługuje również… piłka! Dla niemowlęcia najlepsza będzie ta miękka, pluszowa, najlepiej z wydającym dźwięk elementem w środku. Dzięki niej maluch poćwiczyć będzie mógł sprawność swoich małych rączek. Gdy nasz szkrab będzie już siedział i raczkował, pobawmy się z nim wspólnie w turlanie piłeczki - z całą pewnością dziecko podąży jej śladem. Piłka przyda się także podczas zabawy z dwulatkiem i trzylatkiem - możemy wspólnie rzucać nią do celu, którym będzie na przykład pudełko po zabawkach lub zagrać z maluchem w popularną „nogę”.

Niezależnie od tego, na którą z zabawek rosnących z dzieckiem postawimy, zawsze pamiętajmy o tym, aby była ona wykonana z najwyższej jakości nowych, nieuczulających materiałów. Tylko wtedy będziemy mogli mieć pewność, że posłuży naszemu maluchowi przez długie lata.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl