Wersje językowe

Przytulanki - najlepsze maskotki dla najmłodszych

0

Jaki prezent na roczek dla dziewczynki i chłopca?

Przytulanki zajmują w sercach dzieci szczególne miejsce. W czym tkwi sekret ich powodzenia? Dlaczego maluchy nie lubią rozstawać się z nimi ani na krok - noszą ulubione maskotki wszędzie ze sobą, a zasypiając, trzymają pluszowego misia lub pieska w ramionach?

Przytulanki w roli obiektu przejściowego

Według specjalistów w procesie stawania się przez dziecko osobną, odrębną od mamy istotą, niezbędne jest dla malucha posiadanie tak zwanego obiektu przejściowego, czyli przedmiotu, który będzie swego rodzaju „przypominajką” o więzi z rodzicem. Zapewni dziecku niezbędne dla jego prawidłowego rozwoju poczucie bezpieczeństwa oraz będzie pełnić rolę pomocnika w oswajaniu nowego, fascynującego i zarazem budzącego lęk świata.

Przytulanki i maskotki w roli obiektów przejściowych sprawdzają się znakomicie. Aby zredukować stres wywołany pierwszym dniem w żłobku lub przedszkolu, wizytą u lekarza, przeprowadzką do własnego łóżka lub pobytem w nieznanym miejscu, wystarczy wtulić się w ich mięciutkie, delikatne futerko… Dotyk plastikowej lalki, drewnianych klocków lub samochodzika z całą pewnością nie będzie miał równie skutecznej, terapeutycznej mocy.

Maskotki i przytulanki z charakterem

Korzystajmy więc z pomocy pluszowych przyjaciół jak najczęściej. Starannie wybierzmy jednak maskotki, które staną się częścią naszej rodziny. Postawmy na pluszaki, które niezmiennie, od wielu lat, cieszą się dobrą opinią zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Szukajmy przytulanek ręcznie robionych, projektowanych z miłością, z nowych, niepochodzących z recyklingu, najwyższej jakości materiałów. Takich, które mają indywidualny charakter, wypisany na pyszczku lub w uwidoczniony w postaci noszonych przez nie dodatków - fantazyjnych czapeczek, kokardek, haftu na łapce lub zawadiackiej szramie na czole.

Znajdziemy je w magicznej krainie - Galerii Bukowski. Pamiętajmy, aby dopasować rodzaj przytulanki do wieku naszego malucha. Dla niemowląt i noworodków wybierzmy jak najlżejsze przytulanki i maskotki, pozbawione twardych elementów. Maluchom z całą pewnością przypadną do gustu kocyki ozdobione uroczymi główkami misiów lub zwierzątek, z wyszywanymi oczkami i noskami. Pocieszny królik Jakob lub wykonany z kremowo-szarego pluszu miś Ziggy Donkey - Baby Rug, przebrany za osiołka, to maskotki idealne zarówno do spania, jak i wspólnej zabawy.

Niezawodni przyjaciele naszej pociechy

Nieco starszym pociechom podarować możemy natomiast klasycznego niedźwiadka. Na przykład misia Dr. Hubert, z dużą, kraciastą kokardą pod szyją - niezawodnego towarzysza dziecięcych wypraw w nieznane oraz zaufanego powiernika największych sekretów. Wymieniając pluszaki i maskotki, na których nasze pociechy zawsze będą mogły polegać, nie sposób pominąć oczywiście pluszowych królików. Atos, Dartagnan oraz Aramis to nie tylko najlepsze zabawki dla najmłodszych, ale również prawdziwi przyjaciele na dobre i złe. Zadbajmy o to, aby jeden z nich zawsze dbał o to, aby nasza pociecha nie czuła się samotna i opuszczona, gdy nas nie ma w pobliżu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl