Wersje językowe

Pierwsze zabawki dla niemowlaka? Pluszowe i bezpieczne

0

Pierwsze zabawki dla niemowlaka

Na początku dla dziecka najważniejsza jest mama: jej bliskość, zapach i dotyk. Z czasem jednak maluch coraz bardziej interesuje się otoczeniem, a poznawanie nieznanego, fascynującego świata ułatwić możemy mu poprzez odpowiednio dobrane pierwsze zabawki dla niemowlaka.

Nowe kolory, kształty i dźwięki są dla maluszka okazją do rozwijania wszystkich zmysłów: dotyku, wzroku i słuchu. Dlatego też pierwsze zabawki dla niemowlaka powinny być przede wszystkim w jak największym stopniu dostosowane do możliwości rozwojowych dziecka.

Kiedy pierwsze zabawki dla niemowlaka?

Już w drugim miesiącu życia maluchowi podarować możemy pierwszą grzechotkę. Najlepiej pluszową, delikatną w dotyku, w intensywnych, przyciągających wzrok barwach. Dopóki niemowlę nie będzie w stanie sprawnie chwytać zabawki, grzechoczmy nią delikatnie i przesuwajmy powoli z boku na bok - dziecko wodząc wzrok za grzechotką ćwiczyć będzie koncentrację wzroku na jednym przedmiocie.

Grzechotka powinna mieć ponadto kształt idealnie dopasowany do małych rączek dziecka. Nie może być zbyt ciężka - około czwartego miesiąca życia niemowlę zacznie bawić się zabawką samodzielnie, testując swoją sprawność na przykład poprzez przekładanie grzechotki z rączki do rączki lub wyrzucanie jej z łóżeczka.

W magicznej krainie Galerii Bukowski znajdziemy między innymi uroczą grzechotkę Kwa Kwa Rattle - czyli kaczuszkę o biało-fioletowym futerku, z szeleszczącym wnętrzem skrzydełek oraz grzechotki Foxy-Rattle i Wolfy-Rattle, z ukrytymi we wnętrzu kolorowymi kuleczkami, wydającymi podczas potrząsania interesujący dla malucha dźwięk.

Jakie pierwsze zabawki dla niemowlaka?

W przypadku nieco starszego maluszka zamiast grzechotki doskonale sprawdzi się mięciutka, pluszowa przytulanka. Mniej więcej około szóstego miesiąca życia u dziecka pojawia się bowiem tak zwany lęk separacyjny, czyli lęk przed rozstaniem z mamą. Obecność ukochanej przytulanki u boku zapewni niemowlęciu w tym naturalnym, a zarazem trudnym dla niego okresie, tak ważne dla prawidłowego rozwoju poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa. Przytulanka z stanie się z czasem ponadto niezastąpiona podczas usypiania malucha. Zwłaszcza, jeśli chcemy przyzwyczaić naszą pociechę do spania we własnym łóżeczku.

Dla niemowlęcia idealna będzie jedna z zamieszkujących Galerię Bukowski pluszowych przytulanek w formie kocyka, ozdobiona głową misia, myszki lub króliczka. Maluszek będzie mógł nie tylko w każdej chwili się do niej przytulić, ale również - ćwiczyć sprawność swoich małych rączek, poprzez chwytanie wystających elementów przytulanki.

Niezależnie od tego, na jakie zabawki dla niemowlaka postawimy, zawsze pamiętajmy o tym, aby zwrócić uwagę, czy wykonane zostały one z nowych, niepochodzących z recyklingu i niepowodujących uczuleń materiałów. Upewnijmy się także, iż wybrane przez nas zabawki nie posiadają żadnych twardych elementów, które maluch podczas zabawy mógłby oderwać i połknąć. Dodatkowo - zweryfikujmy, czy bezpieczeństwo danej grzechotki lub potwierdzone zostało w postaci odpowiedniego certyfikatu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl