Wersje językowe

Pacynki dla dzieci - propozycje zabaw

0

Pacynki dla dzieci

Mięciutkie, milutkie w dotyku pacynki dla dzieci uczą, bawią, rozwijają kreatywność oraz pobudzają wyobraźnię. Wystarczy umiejętnie skorzystać z ich pomocy! Oto kilka naszych podpowiedzi, dzięki którym zabawy z pacynkami staną się atrakcyjną formą wspólnego spędzania czasu - zarówno dla malucha, jak i dla jego taty i mamy.

Dlaczego warto bawić się w teatrzyk dla dzieci?

Pacynki idealnie nadają się do odgrywania różnego rodzaju scenek - zaangażujmy je więc do zabawy w teatrzyk dla dzieci. Możemy skorzystać zarówno z gotowych scenariuszy, jak i uruchomić własną wyobraźnię. Niech tematyka wystawianych na scenie domowego teatrzyku „spektakli” związana będzie z dziecięcymi marzeniami i obawami. Jeśli na przykład widzimy, iż nasza pociecha czymś się martwi, ale nie chce z nami o tym rozmawiać, poruszmy ten problem w przedstawieniu. Na podstawie doświadczeń pluszowych przyjaciół dziecko nie tylko nauczy się, jak radzić sobie z trudnymi emocjami, ale również - poczuje się mniej osamotnione w doświadczaniu danej sytuacji.

Starsze pociechy zachęcić możemy do tego, aby były nie tylko widzami, ale również aktywnymi twórcami przedstawienia - niech wspólnie z nami stworzą scenariusz opowieści oraz wymyślą imiona bohaterów, w których wcielą się pacynki i ulubione przytulanki. Możemy pokusić się również o wspólne przygotowanie scenografii - jako kurtynę wykorzystajmy koc zawieszony między dwoma krzesłami, a z kolorowego papieru przygotujmy bilety dla widzów.

Edukacyjne zabawy z pacynkami

Zabawy z pacynkami doskonale wspierać mogą także rozwój komunikacji językowej, zwłaszcza u nieśmiałych, nieco wstydliwych dzieci. Dzięki pośrednictwu pacynki znika bowiem bariera dorosły-dziecko: maluchy łatwiej się otwierają i chętniej mówią o tym, co myślą i czują. Skorzystajmy więc z pomocy sympatycznej, pluszowej myszki Crazy Mousy Baby Rug, aby skłonić naszą pociechę do rozmowy. Poprzez zabawę, w której pacynka zadaje pytania: o ulubiony kolor malucha, najlepszego przyjaciela oraz ukochaną postać z bajek, mamy możliwość lepiej poznać naszą pociechę. Stwarzamy dziecku również doskonałą okazję do rozwijania zdolności do samodzielnego, kreatywnego myślenia.

Pacynki dla dzieci niezastąpione będą także w roli pomocy dydaktycznej - połączyć możemy dzięki nim naukę i zabawę. Ukochana pacynka, na przykład w kształcie uroczego liska Jumpy Baby Rug, z całą pewnością skuteczniej niż tata i mama zachęci malucha do nauki języka obcego, czytania książeczek, recytowania wierszyka oraz przyswojenia literek alfabetu. Dzięki pacynce w roli nauczyciela, dziecku łatwiej będzie się skupić i skoncentrować.

Wakacyjne zabawy z pacynkami

Pacynki dla dzieci sprawdzą się ponadto podczas długich rodzinnych podróży pociągiem lub samochodem - zarówno w roli zabawki, jak i przytulanki ułatwiającej naszej pociesze zaśnięcie. Za pośrednictwem pluszowego kurczaka Chicky Baby Rug Puppet, w formie płaskiego kocyka z dziurką na palec od środka, opowiadać możemy maluchowi barwne historie - o mijanych przez nas miejscowościach lub zmieniającym się za oknem krajobrazie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl