Wersje językowe

Jakie zabawki dla rocznego dziecka? 5 najciekawszych propozycji

0

Zabawki na prezent dla rocznego dziecka

Nie wiesz, jakie zabawki będą odpowiednie dla rocznego dziecka? W naszym zestawieniu znajdziesz propozycje, które zachęcają do odkrywania świata, a także wspierają rozwój malucha i zapewniają mu poczucie bezpieczeństwa.

Ukochany pluszak dla rocznego dziecka

Pluszowa zabawka staje się niezwykle ważnym towarzyszem dla kilkunastomiesięcznych maluchów. W pewnym momencie jest nierozłącznym towarzyszem podczas zabaw, spacerów, codziennych rytuałów, a także w trakcie snu. W niektórych sytuacjach może zastępować rodziców, zapewniać poczucie bezpieczeństwa, pomagać uporać się z lękami, ale też być świadkiem wielkich odkryć i radości. Roczne dzieci uczą się też okazywania emocji poprzez ściskanie, głaskanie i przytulanie misiów.

Wybierając pluszaka dla rocznego dziecka koniecznie trzeba zwrócić uwagę na wysoką jakość wykonania, która zapewni zabawce długą żywotność. Może się bowiem okazać, że podarowany miś stanie się dla dziecka ulubionym i będzie niezbędny przez kilka następnych lat. Kolejną kwestią jest bezpieczeństwo pluszaka - powinien on być wykonany z nieuczulających materiałów, posiadać odpowiednio zablokowane twarde elementy (np. oczka lub nosek, jeśli nie został wyhaftowany) oraz solidne szwy. O tym, że pluszak jest bezpieczny dla dzieci świadczy odpowiedni certyfikat CE.

Zabawki zachęcające do chodzenia

Około roczne dziecko zaczyna uczyć się chodzić i warto je do tego zachęcać. Oczywiście dopiero wtedy, kiedy będzie gotowe, co samo zasygnalizuje poprzez stawianie pierwszych kroków. Bardzo dobrym zabawkami dla rocznych maluchów są wszelkiego rodzaju pchacze - przedmioty na kółkach i z krótką rączką. Dużo radości przyniosą dziecku także zabawki na sznurku, które można ciągnąć. Wybór zależy przede wszystkim od zainteresowań malucha - dla jednych faworytem będą różnego rodzaju pojazdy, a dla innych ulubioną zabawką będą zwierzątka na kółkach, np. koniki.

Roczne i półtoraroczne dzieci bardzo lubią też pociągi i inne niewielkie zabawki, które posiadają kółka. Świetnie, jeśli zabawka umożliwia włożenie do niej innych elementów i przewiezienie z jednego miejsca w drugie.

Zabawki rozwijające umiejętności

Bardzo dobrym prezentem dla rocznego dziecka są również zabawki, które wspierają rozwój malucha. Do nich na pewno zaliczyć należy książeczki, z których dziecko może wiele dowiedzieć się o otaczającym go świecie. Oczywiście dla rocznego malucha kluczowe będą obrazki, ale treść ważna jest dla rodziców lub opiekunów, którzy będą czytać dziecku lub tworzyć opowieści na podstawie ilustracji. Dlatego warto sięgać po książeczki z interesującymi i różnorodnymi opowieściami.

Kolejnym rodzajem zabawki dla roczniaka są klocki. Najczęściej występują one w formie wieży, którą maluch dosyć łatwo może budować i burzyć. Nie tylko wspomogą one rozwój motoryki rączek, ale też logicznego myślenia i wyobraźni przestrzennej.

Dla rocznego dziecka niezwykle interesujące będą zabawki, w których może coś przesuwać lub naciskać. Mogą to być kostki edukacyjne lub drewniane zabawki z przesuwającymi się koralikami. Ważne, by możliwości manipulacji przy takich zabawkach były dostosowane do poziomu rozwoju malucha. Zbyt skomplikowane zabawki mogą bowiem zniechęcić dziecko i szybko wylądować w kącie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl