Wersje językowe

Jaka grzechotka dla niemowlaka?

0

Jaka grzechotka dla niemowlaka?

Pluszowa, milutka w dotyku grzechotka doskonale sprawdzi się w roli pierwszej zabawki. Takiej, która nie tylko bawi, ale również uczy. Zanim jednak dokonamy wyboru, sprawdźmy, jaka grzechotka dla niemowlaka będzie najlepsza.

Od kiedy grzechotka dla niemowlaka?

Pierwszą grzechotkę podarować można niemowlęciu już około drugiego miesiąca życia. Doskonale przyda się do rozwinięcia u dziecka umiejętności wodzenia wzrokiem za przedmiotem. Wystarczy, że mama lub tata wezmą grzechotkę w dłoń i przesuwać będą ją powoli w polu widzenia niemowlęcia, delikatnie nią potrząsając.

Około czwartego miesiąca życia, gdy maluch potrafić będzie już chwytać i trzymać przedmioty, grzechotka posłuży mu do samodzielnej zabawy. Dzięki niej dziecko będzie mogło ćwiczyć koordynację wzrokowo-ruchową.

Jaka grzechotka dla niemowlaka?

Wybierając idealną grzechotkę dla niemowlaka postawmy na tę, która w jak największym stopniu dopasowana została do kształtu małych rączek dziecka. Upewnijmy się ponadto, czy wybrana przez nas zabawka nie jest zbyt ciężka - maluch bez problemu powinien być w stanie utrzymać grzechotkę w dłoni.

Sprawdźmy również, czy grzechotka powstała z najwyższej jakości, nowych, starannie wyselekcjonowanych i niepochodzących z recyklingu materiałów, niealergizujących i łatwych do utrzymania w czystości. Liczyć musimy się bowiem z tym, że niemowlę, zwłaszcza w okresie ząbkowania, wkładać będzie do buzi wszystko, co znajdzie się w zasięgu jego rączek. Na metce wybranej przez nas grzechotki nie powinno więc zabraknąć certyfikatu CE.

Grzechotka dla niemowlaka - nasz wybór

Poszukując grzechotki dla niemowlaka w magicznej krainie Galerii Bukowski warto zwrócić uwagę na uroczą grzechotkę Kwa Kwa Rattle, kaczuszkę o  podłużnym, wygodnym do chwytania kształcie lub Chicky Rattle, grzechotkę w formie kurczaka, wykonaną z aksamitnego pluszu w różnych kolorach. Skrzydełka obu grzechotek szeleszczą podczas dotykania, wydając interesujący dla malucha dźwięk.

Ciekawe dla niemowlęcia brzmienie wydawać będą także kolorowe kuleczki, znajdujące się we wnętrzach grzechotek Foxy Rattle oraz Wolfy Rattle. Lisek o krótkim, rudym futerku i pyszczku wyszytym brązową nicią oraz wilczek w pasiastej koszuli, z dużym, różowym nosem to zabawki, które przykują uwagę każdego malucha.

Co ważne - wszystkie grzechotki dla niemowląt zamieszkujące Galerię Bukowski pozbawione są małych, twardych elementów, które dziecko podczas zabawy mogłoby połknąć. Ich oczka oraz noski są wyszywane nićmi. Kiedy niemowlę bawić się będzie swoją ukochaną grzechotką, my będziemy mogli mieć pewność, że zabawka jest dla niego w pełni bezpieczna.

Pierwsza grzechotka - garść ciekawostek

Jak głosi legenda, grzechotkę wynalazł Archytas z Tarentu - filozof i  matematyk, który żył na przełomie V i IV w. p.n.e w antycznej Grecji. Skonstruował on zabawkę z suchego, twardego drewna i podarował gromadce swoich dzieci. Dzięki temu, że maluchy zajęły się zabawą, Archytas miał czas na prowadzenie filozoficznych rozmów ze swoim przyjacielem Platonem.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl