Wersje językowe

Jak pocieszyć kogoś na odległość? Pluszową niespodzianką!

0

Gdy osoba bliska naszemu sercu ma kłopoty i potrzebuje wsparcia, najcenniejsza będzie dla niej oczywiście nasza obecność. Co jednak, gdy dzielą nas kilometry? Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na to, jak kogoś pocieszyć na odległość. 

Jak pocieszyć kogoś na odległość? Sześć propozycji

1. Pachnące kwiaty

Czy barwna kompozycja z pachnących kwiatów, przesłana za pośrednictwem poczty kwiatowej, poprawi nastrój i sprawi, że zza ciemnych chmur – chociaż na chwile – wyjdzie słońce? Jak najbardziej! Poprośmy o dołączenie do bukietu kwiatów bileciku z wiadomością: słowami otuchy, podnoszącym na duchu cytatem lub krótką, zabawną opowieścią. 

2. Pluszowy przyjaciel

Już na sam widok pluszowej, mięciutkiej w dotyku maskotki, uśmiech pojawia się na twarzy. Dlatego dobrym pomysłem na to, jak kogoś pocieszyć, jest podarunek w postaci misia aniołka. Wybierzmy dla bliskiej nam osoby parę misiów aniołków my Guardian Angels o gładkim, jasnobeżowym futerku, z różową kokardką na głowie, a drugi z szaliczkiem pod szyją. Możemy postawić także na nieco większego misia Rafaela, z piękną, koronkową kokardą pod szyją. Skutecznym pocieszycielem będzie również klasyczny niedźwiadek z wyhaftowanym na stopie napisem Nobody's perfect i zabawnym przeszyciem na głowie. 

3. Słodkie małe co nieco

Nic tak nie poprawia humoru jak tabliczka ulubionej czekolady. Gdy przyjaciele mają kłopoty, zadbajmy o to, aby dostarczyć im kurierem słodkie małe co nieco - najlepiej w towarzystwie płyty z muzyką relaksacyjną lub podnoszącą na duchu książką ulubionego autora. Do książki warto dołączyć uroczą, ręcznie uszytą pluszową zakładkę w postaci szaro-białej sowy Hoho lub misiowego Krakowiaka Franka.

4. List napisany od serca

Chcąc pocieszyć bliską nam osobę, warto napisać do niej list – tradycyjny, odręczny. Zaopatrzmy się w piękną, pachnącą papeterię i przelejmy na papier to, co niekiedy ciężko wyrazić nam przez telefon lub na internetowym komunikatorze. Starajmy się nie udzielać dobrych rad i nie zapewniać, że wszystko będzie dobrze. Skupmy się raczej na tym, aby za pośrednictwem słów przekazać naszą miłość, współczucie i okazać wsparcie. 

5. Piosenka z dedykacją

Bardzo często w lokalnym radiu istnieje możliwość zamówienia piosenki z dedykacją. Wykorzystajmy tę możliwość do pocieszenia na odległość naszej mamy, babci lub przyjaciółki. Wybierzmy przebój z optymistycznym przesłaniem i wpadającą w ucho melodią lub motyw przewodni z ulubionego filmu czy serialu.

6. Spontaniczne odwiedziny

Zamiast zastanawiać się, jak kogoś pocieszyć, jeśli tylko mamy taką możliwość, wsiądźmy w samochód, samolot lub pociąg. Udowodnimy bliskiej nam osobie, że dzieląca odległość to tylko kilometry, które można pokonać - tak samo jak pojawiające się w naszym życiu problemy. Usiądźmy razem przy kubku ciepłej herbaty i ustalmy wspólną strategię na radzenie sobie ze smutkiem i przygnębieniem. 

Jak kogoś pocieszyć? Rady psychologów

Według specjalistów, chcąc podnieść na duchu drugiego człowieka, starajmy się nie oceniać i nie krytykować. Nie umniejszajmy także problemu, z którym dana osoba się mierzy i nie proponujmy najlepszych według nas rozwiązań. Czasami przy pomocy drobnych, niekiedy symbolicznych gestów, wystarczy dać do zrozumienia, że jesteśmy do dyspozycji w razie gdyby nasza pomoc była potrzebna.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl