Wersje językowe

Jak ozdobić pokój dziecka? Kilka kreatywnych pomysłów

0

Jak ozdobić pokój dziecka? Kilka kreatywnych pomysłów

Ulubiona bajka, ukochany miś, niezapomniane wakacje i wiele innych motywów mogą być inspiracją do zaaranżowania pokoju dziecka. Bywa jednak, że młody człowiek szybko się nudzi, a wyobraźnia dorastającego dziecka jest na tyle bogata, że postawienie na jedną stylistykę może się zdezaktualizować. Jak ozdobić pokój dziecka, żeby był zawsze na czasie? Wybierzmy elastyczne rozwiązania i dodatki, którymi można łatwo zmienić charakter pomieszczenia.

Ściana nie tylko dla artysty

Nie musimy przemalować całego pokoju, aby ozdobić pokój dziecka. Chociaż odrobinę farby i kolorów na pewno się przyda. Pamiętasz, jak sam uczyłeś się rysować i jak atrakcyjną wydawała się ściana, jako pierwszy odbiorca naszych prac? Jeśli nie, na pewno pamiętają Twoi rodzice. I pewnie nie zawsze byli z tych dzieł zadowoleni. Na szczęście ściana może być powierzchnią kreatywną i przy okazji nie zostać zniszczona.

Jeśli pokryjesz ją klasyczną czarną farbą tablicową, to dziecko będzie mogło dowolnie rysować po niej kredą, a jeśli suchościeralnym bezbarwnym lakierem, to maluch będzie mógł malować markerami. Dzieciom szkolnym tak przygotowana ściana może służyć jako miejsce na ważne notatki, czy do zapisywania pomysłów. Równie łatwo zawiesimy na ścianie tablice korkowe lub magnetyczne, które mogą posłużyć w podobnym celu.

Ściany możemy również ozdobić tapetą lub fototapetą, a ta może być wykonana na podstawie własnego zdjęcia lub projektu, na przykład wielkiej kolorowanki. Fototapety dostępne są w różnych typach: od papierowych, przez lateksowe, do winylowych.

Meble w nowej odsłonie

Meble dają duże możliwości aranżacyjne. Żeby ozdobić pokój dziecka, możemy wykorzystać te, które posiadamy i nadać im nowy wygląd, pomalować fronty i zmienić gałki. Jeśli nie chcemy zmieniać koloru na stałe, możemy również wykorzystać naklejki i przykleić do mebli na całej powierzchni lub fragmentami. Są one niedrogie i kupimy je w wielu kształtach i kolorach. Możemy ułożyć z nich imię dziecka. Mogą to być także fluorescencyjne gwiazdy czy planety, które nakleimy na suficie. Jeśli przestaną się podobać lub będziemy chcieli coś zmienić, to możemy je z łatwością odkleić.

Misie i inne pamiątki

Na meblach warto zrobić miejsce na wspomnienia i dla przyjaciół. Zdjęcia z wakacji, śniegowa kula czy ulubiony pluszak, powinny mieć swoje miejsce w świecie dziecka. Doświadczenia i dobre wspomnienia kształtują charakter i ułatwiają wychowanie dzieci na pogodnych ludzi. Jeśli szukasz pomysłów na przechowywanie pluszaków, to inspiracje znajdziesz na naszym blogu.

Jak samemu ozdobić pokój dziecka?

Czasem nie potrzeba żadnych inwestycji, żeby samemu ozdobić pokój dziecka. A najlepiej zrobić to z nim wspólnie. Możemy do tego wykorzystać trochę kreatywności i to, co znajdziemy w domu. Przy okazji możemy naszą pociechę nauczyć, czym jest recykling oraz jak z pozoru nieprzydatne rzeczy można przeobrazić w coś ładnego.

Ramki na zdjęcia możemy wykonać ze starego kartonu. Wystarczy wyciąć odpowiednie kształty i pomalować czy przykleić muszelki z wakacji. Do wykonania ozdób możemy wykorzystać też suszone kwiaty lub owoce, stare gazety, rolki po papierze czy szyszkę znalezioną na jesiennym spacerze. Pomalowana na zielono, może w okresie świątecznym imitować mała choinkę. Do poszewek możemy przyszyć kolorowe guziki, ze starej puszki po groszku zrobić ozdobny lampion, a doniczki przemalować na dowolny kolor.

Czasem wystarczy kilka poduszek, czy zmiana koloru poszewek, żeby ozdobić pokój dziecka. Mini las w pokoju? Nic prostszego - z kolorowego papieru lub samoprzylepnego, możesz wyciąć drzewa, z rolek po papierze zrobić ptaki lub podwieszany domek dla nich, a do zabawy zaprosić Uncle Monkey, Sowę Hoho, czy jeżyka Huberta.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl