Wersje językowe

Jak ozdobić dom na święta?

0

Jak ozdobić dom na święta? Poradnik

Boże Narodzenie to czas szczególny. Wspólne, spędzone w rodzinnym gronie święta na długo pozostają w pamięci naszej i naszych bliskich. Dlatego warto zadbać o to, aby bożonarodzeniowa atmosfera wyczuwalna była na każdym kroku. Oto kilka naszych podpowiedzi, jak ozdobić dom na święta w pomysłowy i niebanalny sposób. 

Jak udekorować dom na święta? Etap przygotowań

Dekorowanie domu na Boże Narodzenie najlepiej podzielić na kilka rozłożonych w czasie etapów. Już pod koniec listopada rozpocząć możemy produkcję korzennych pierniczków - idealnych do przyozdobienia choinki oraz stworzenia świątecznych aranżacji. Gdy zapach upieczonych przez nas słodkości rozchodzić będzie się już po całym domu, zacznijmy powoli rozglądać się za odpowiednimi świątecznymi dodatkami. 

Poszukując inspiracji i odpowiedzi na pytanie o to, jak udekorować dom na święta, zaglądnijmy  do magicznej krainy Galerii Bukowski i zaprośmy do naszego domu niedźwiadka Bergsundsskolans Tomtenisse w mikołajkowym stroju, wytwornego, bożonarodzoniowego misia Fanny Burgundy oraz misie Baby Benoit z zabawnymi, ozdobionymi płatkiem śniegu czapeczkami. 

Znajdźmy dla każdego z tych pięknych, zimowych misiów miejsce pod choinką, na kanapie lub półce z książkami - niech niedźwiadki będą ciepłymi, bożonarodzeniowymi akcentami, na widok których uśmiech pojawi się na naszych twarzach. Oprócz misiów rozmieśćmy w salonie, sypialni i kuchni bożonarodzeniowe figurki - najlepiej te wykonane własnoręcznie lub zakupione na świątecznym kiermaszu.

Garść pomysłów, jak udekorować dom na święta

Ozdabiając dom na święta, pamiętajmy o odpowiedniej oprawie okien. Do stworzenia świątecznych dekoracji okiennych przystąpić możemy już na początku grudnia. Jeśli lubimy proste, a zarazem efektowne rozwiązania, sięgnijmy po tak zwany sztuczny śnieg. Pokryjmy nim obrzeża szyby, rysując kwadrat lub prostokąt wzdłuż ram, a następnie użyjmy gotowych lub własnoręcznie wykonanych szablonów w kształcie bombek, bałwanków lub choinki. Wystarczy przyłożyć szablon do szyby w wybranym przez nas miejscu, spryskać go dookoła śniegiem i gotowe! 

Okna, na przykład w dziecinnym pokoju, ozdobić możemy także przy użyciu gotowych naklejek: gwiazdek, śnieżynek lub reniferów. Aby w szybki i prosty sposób uzyskać pożądany efekt, zawieśmy ponadto na karniszu światełka LED lub kilka bombek. 

Zastanawiając się nad tym, jak udekorować dom na Święta Bożego Narodzenia, nie zapominajmy o specjalnej, bożonarodzeniowej oprawie wigilijnego stołu. Zaopatrzmy się odpowiednio wcześniej w piękny obrus i serwetki ze świątecznymi akcentami. Możemy pokusić się również o wspólne, rodzinne przygotowanie bożonarodzeniowej szopki, którą umieścimy w centralnym punkcie wigilijnego stołu lub własnoręcznie stworzyć stroik z naturalnych, zielonych gałązek, przyozdobionych miniaturowymi bombeczkami.

Poczujmy magię świąt już od progu

Poszukując ciekawych pomysłów na to, jak ozdobić dom na święta Bożego Narodzenia, zadbajmy także o odpowiednią dekorację drzwi wejściowych do naszego domu. Zawieśmy nad drzwiami pęczek jemioły, będącej symbolem szczęścia, dobrobytu i miłości. Piękną ozdobą drzwi wejściowych będzie również tradycyjny, bożonarodzeniowy wieniec,  wykonany z gałązek drzew iglastych, szyszek oraz czerwonych owoców dzikiej róży lub głogu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl