Wersje językowe

Dlaczego każde dziecko potrzebuje ukochanego misia?

0

Dlaczego każde dziecko potrzebuje ukochanego misia?

Przyjaźń malucha z ulubioną maskotką z całą pewnością należy do tych na dobre i złe. Razem bawią się, zasypiają, chodzą na spacery. Jednym słowem - są nierozłączni. Dlatego zamiast zastanawiać się nad tym, czy dziecko potrzebuje misia, lepiej dowiedzmy się, jak możemy skorzystać z pomocy pluszowych maskotek w wychowaniu naszych pociech.

Czy dziecko potrzebuje misia? Oczywiście!

Bez wątpienia w początkowym okresie życia dla dziecka najważniejsza jest mama - jej bliskość, zapach i dotyk. Z czasem jednak maluch staje się coraz bardziej samodzielny: krok po kroku eksploruje otoczenie przy pomocy wszystkich dostępnych mu zmysłów. Odkrywanie tego, co do tej pory było dla dziecka zupełnie nowe, wiąże się według specjalistów nie tylko z radością i ekscytacją, ale również - niepewnością i  lękiem. Z jednej strony bowiem maluch jest ciekawy otaczającego go świata, z drugiej jednak boi się rozstania z mamą, nawet przez krótką chwilę.

Ten niezwykle ważny i równocześnie trudny etap w rozwoju naszej pociechy jest całkowicie naturalny. Na szczęście w poradzeniu sobie z fachowo nazywanym przez ekspertów „lękiem separacyjnym” maluch może liczyć na niezawodne wsparcie pluszowego misia. Wystarczy przecież wtulić się w mięciutkie futerko ukochanej maskotki, aby ukoić lęk przed rozstaniem z mamą i poczuć się bezpieczniej.

Przyjaciele, którzy są zawsze obecni

System wsparcia w postaci pluszowego misia może przydać się również wtedy, gdy przyzwyczajamy maluchy do spania we własnym łóżeczku. Obecność ulubionej przytulanki u boku pomoże dziecku szybciej zasnąć i sprawi, że zmiana będzie dla malucha łatwiejsza do zaakceptowania.

Co ciekawe - magiczna, łagodząca skutki stresu moc pluszowych misiów udowodniona została naukowo. Nic dziwnego więc, iż pluszaki coraz częściej wspierają w pracy służby ratunkowe: policjantów, strażaków i lekarzy. Dla dzieci poszkodowanych w wypadkach lub tych przebywających w szpitalu, pluszowe misie są skutecznym lekarstwem na lęk i niepokój. Zadbajmy więc o to, aby ukochana maskotka naszego malucha obecna była z nim zawsze zarówno w żłobku, jak i przedszkolu oraz podczas wizyty u lekarza.

Najpiękniejsze wspomnienie z dzieciństwa

Pluszowy miś jest zabawką, która rośnie razem z dzieckiem. Sprawdzi się doskonale nie tylko w roli tak zwanego obiektu przejściowego. Będzie także wiernym i cierpliwym pierwszym przyjacielem naszej pociechy - takim, który nie obrazi się, gdy dziecko pociągnie go za uszko. Dzięki temu maluch w bezpiecznej atmosferze nauczy się wyrażania i rozpoznawania własnych emocji, co w przyszłości pozytywnie wpłynie na jego relację z rówieśnikami.

Zadając sobie pytanie, czy dziecko potrzebuje misia, warto wrócić wspomnieniami do czasów naszego dzieciństwa i przypomnieć sobie ukochaną maskotkę. Opowiedzmy o niej naszemu dziecku - jak wyglądała, kto nam ją podarował i jakie wspólnie przeżyliśmy przygody. Możemy mieć pewność, że nasza pociecha na długo zapamięta tę historię i z całą pewnością podzieli się nią ze swoim pluszowym przyjacielem.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl