Wersje językowe

Co zamiast kwiatów na ślub? Nasze propozycje

0

Coraz częściej zaproszeni na wesele goście zastanawiają się, co zamiast kwiatów na ślub można podarować młodej parze. Poszukując odpowiedzi na to pytanie, warto sięgnąć po kilka sprawdzonych pomysłów. Oto one! 

Co zamiast kwiatów na ślub? Sukulenty, filmy i książki

Bukiet ciętych kwiatów nie przetrwa próby czasu. Dobrym pomysłem jednak jest podarowanie młodej parze sukulentów - małych roślinek w doniczkach lub szkle. Wystarczy przyozdobić je przy pomocy juty oraz ozdobnej wstążki... i gotowe!

Zastanawiając się, co zamiast kwiatów na ślub wybrać, warto pomyśleć również o upominku w postaci książki. Może być to zarówno humorystyczny poradnik dla nowożeńców, jak i nieco bardziej poważny, jeśli chodzi o zawarte w nim treści, tomik z wierszami miłosnymi znanego poety, na przykład Leopolda Staffa lub Bolesława Leśmiana.

Oprócz książek upominkiem, który z całą pewnością przypadnie do gustu młodej parze, będzie pendrive z własnoręcznie przygotowanym przez nas filmikiem z życzeniami. Do nagrania dołączyć możemy także fotografie zrobione podczas wspólnych wakacji lub uroczystości. Warto zadać sobie trochę trudu i każde ze zdjęć opatrzyć zabawnym komentarzem. 

Co na ślub zamiast kwiatów? Pluszaki!

Idealnym dodatkiem do prezentu dla pary młodej będzie uroczy duet dwóch pluszowych misiów - para młoda Kiara i Hugo. Maskotki, zaprojektowane z miłością i uszyte ręcznie, z dbałością o najmniejsze szczegóły, będą dla nowożeńców wspaniałym symbolem najpiękniejszego dnia w ich życiu.

Zarówno Kiara, jak i Hugo noszą stylowe, odświętne ubranka. Kiara, jak na pannę młodą przystało, ma na sobie suknię z białej satyny i tiulu, a jej głowę ozdabia welon. Hugo natomiast przywdział czarną, klasyczną kamizelkę a pod szyją zawiązał białą muchę.

Para pluszowych misiów ślubnych dostępna jest również w nieco innej wersji - jako Para Młoda. Misiowa Panna Młoda zamiast welonu ma złotą koronę, a misiowy Pan Młody ubrany jest w czarny, niezwykle elegancki frak. 

Co kupić na ślub zamiast kwiatów? Zdrapki!

Mała inwestycja, która może przynieść miliony, zawsze będzie dobrym pomysłem na dodatek do ślubnego prezentu. Nic dziwnego więc, że popularne zdrapki oraz kupony Lotto coraz częściej wkładane są do koperty dla pary młodej. Co ciekawe w kolekturze poprosić możemy o kupon z życzeniami dedykowanymi dla nowożeńców. Czy przyniosą szczęście świeżo upieczonym małżonkom? Czas pokaże!

Co zamiast kwiatów na ślub? Puzzle, gry i obrazy

Na liście oryginalnych dodatków do ślubnego prezentu znaleźć możemy także puzzle wykonane na zamówienie, powstałe z przesłanego przez nas zdjęcia. Wybierzmy fotografię, która przypominać będzie nowożeńcom wspólnie spędzone chwile. Gotową kompozycję młoda para zawiesić może później w ozdobnej ramce na ścianie. 

Oryginalnym upominkiem zamiast kwiatów na ślub będzie także gra planszowa dla dwojga - z zabawnymi pytaniami o wspólną przyszłość lub ulubione smaki, kolory oraz potrawy małżonków. Dzięki naszemu podarunkowi nowożeńcy będą mieli możliwość poznać się jeszcze lepiej. Czy to możliwe? Sprawdźmy... 

Na koniec dodatek do ślubnego prezentu o znaczeniu symbolicznym - ręcznie malowana ikona z wizerunkiem św. Antoniego z Padwy, patrona małżeństw, narzeczonych lub dzieci. Na odwrocie ikony umieścić możemy napisane od serca życzenia dla pary młodej lub ozdobną kartkę z fragmentem Hymnu o miłości. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl