Wersje językowe

Co na komunię dla dziewczynki, a co dla chłopca wybrać? Poradnik

0

Co na komunię dla dziewczynki i co na komunię dla chłopca? Poradnik zakupowy

W dobie pandemii koronawirusa większość parafii odłożyła w czasie uroczystości komunijne. Bez względu na to, czy uroczystość ma się odbyć zwyczajowo w maju czy została przełożona na bliżej nieokreśloną przyszłość, nad wyborem komunijnego prezentu warto zastanowić się zawczasu.  Podpowiadamy, co na komunię dla dziewczynki oraz co na komunię dla chłopca kupić, aby mieć pewność, że podarunek będzie trafiony.

Uniwersalne, unisexowe propozycje

Nasze zestawienie prezentów komunijnych rozpoczynamy od uniwersalnych propozycji, czyli upominków, które będą odpowiednie zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki. Znajdziemy wśród nich z całą pewnością pięknie wydaną, ręcznie oprawioną Biblię z grawerowaną dedykacją. Do Pisma Świętego dołączyć możemy ponadto srebrną pamiątkę pierwszej komunii świętej lub złoty łańcuszek z medalikiem. 

Kolejnym prezentem na komunię, który przypadnie do gustu nie tylko chrześnicy, ale również i chrześniakowi, będzie bez wątpienia rower. Mimo upływu lat prezent ten wciąż cieszy się powodzeniem. Podobnie jak zegarek – klasyczny lub nowoczesny smartwatch. Pięknym upominkiem dla dzieci idących do pierwszej komunii świętej, będą również misie na zamówienie – najlepiej misie aniołki ze skrzydełkami, które czuwać będą nad naszymi pociechami.

Co na komunię dla dziewczynki? 

Rodzicom chrzestnym, którzy zastanawiają się, co na komunię dla dziewczynki wybrać, radzimy wziąć pod uwagę charakter i zainteresowania dziecka. Dla przyszłej pani naukowiec doskonałym prezentem komunijnym może być na przykład teleskop, pozwalający na obserwację Układu Słonecznego i odległych galaktyk lub cyfrowy mikroskop, który przy pomocy USB podłączyć można do smartfona lub komputera. Dobrym rozwiązaniem będzie również zakup czytnika e-booków. 

Małej sportsmence podarować możemy natomiast z okazji pierwszej komunii elektryczną hulajnogę, voucher na lekcje jazdy konnej, kurs wspinaczki lub lot w tunelu aerodynamicznym. A co dla chrześnicy o artystycznej duszy? Kupon podarunkowy na kurs w szkole rysunku lub profesjonalny zestaw do malowania farbami olejnymi. 

Dziewczynce, która interesuje się modą, z okazji komunii sprezentować możemy natomiast maszynę do szycia dla dzieci – kto wie, może dzięki tego rodzaju prezentowi komunijnemu nasza chrześnica zostanie w przyszłości słynną projektantką? 

Co na komunię dla chłopca? 

Poszukując odpowiedzi na pytanie, co na komunię dla chłopca wybrać, pójść możemy tym samym tropem, co w przypadku dziewczynek. Większość chłopców interesuje się wszelkiej maści nowinkami elektronicznymi, grami komputerowymi i sportem. Warto więc wziąć pod uwagę prezenty komunijne w postaci konsoli do gier, drona lub interaktywnego robota edukacyjnego, który rozwija się razem z dzieckiem. Oryginalnym prezentem na komunię dla chłopca będzie również voucher na jazdę gokartem lub quadem –  oczywiście pod opieką dorosłych. 

Jeśli nie ogranicza nas ani budżet ani fantazja, pokusić możemy się  także o nieco droższe i bardziej ekstrawaganckie upominki z okazji pierwszej komunii świętej naszego chrześniaka. Prezent w postaci biletu do Disneylandu w Paryżu lub wspólnej wycieczki do Ziemi Świętej z całą pewnością spotka się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno dziecka, jak i jego rodziców. 

Co na komunię kupić? Zapytaj rodziców

Jeśli pomimo licznych wskazówek i podpowiedzi wciąż nie wiemy, co na prezent komunijny wybrać, dobrym rozwiązaniem będzie skonsultowanie zakupu z rodzicami naszej chrześnicy lub chrześniaka. Być może jest coś, o czym dziecko marzy i najlepszym prezentem na pierwszą komunię świętą będzie dla niego wsparcie finansowe w postaci tradycyjnej koperty.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl