Wersje językowe

Fajne zabawki, czyli jakie?

0

Fajne zabawki dla dzieci - pomysły dla małych i większych

Bawią, uczą, edukują. Sprawiają, że świat malucha staje się bogatszy o nowe doznania, umiejętności i informacje - takie właśnie są fajne zabawki. Nie zawsze jednak to, co podoba się dziecku, spotyka się z entuzjazmem rodziców i odwrotnie. Przy wyborze fajnej zabawki dla malucha warto więc postawić na kompromis i wziąć pod uwagę wskazówki ekspertów.

Fajne zabawki okiem specjalistów

Według ekspertów fajne zabawki to przede wszystkim te, które w jak największym stopniu dopasowane są do wieku i możliwości rozwojowych malucha. Dla niemowląt fajną zabawką będą więc przykładowo leciutkie grzechotki dopasowane do małych rączek. Doskonale sprawdzi się grzechotka Wilk Wolfy Rattle z kolorowymi kuleczkami w środku, która podczas potrząsania wydaje delikatne dźwięki. Maluszki pokochają także mięciutkie przytulanki w formie kocyków, zwieńczone głową króliczka lub misia. 

Fajne zabawki dla rocznego dziecka 

Dla nieco starszych szkrabów, około pierwszego roku życia, na miano fajnej zabawki według specjalistów zasłużyć mogą wszelkiego rodzaju zabawki wspierające rozwój psychomotoryczny dziecka i zachęcające do aktywnego poznawania świata. Idealne będą więc drewniane pojazdy lub zwierzątka, które można ciągnąć na sznurku. Pokusić możemy się także o zakup jeździka lub pchaczyka. 

Fajne zabawki dla dwulatka

Wśród fajnych zabawek dla dwulatków nie może zabraknąć propozycji rozwijających zdolności manualne i wyobraźnię dziecka. W tej roli sprawdzą się doskonale nie tylko klocki, ale również plastelina, ciastolina i piasek kinetyczny. Ciekawą propozycją będzie również sześcian edukacyjny, uczący logicznego myślenia oraz rozróżniania kształtów i kolorów. 

Fajne zabawki dla trzylatka

Trzylatki bacznie przyglądają się dorosłym i uwielbiają bawić się w odgrywanie ról. Fajną zabawką dla malucha w tym wieku będzie więc z całą pewnością zestawy do gotowania, zabawy w lekarza lub sprzedawcę. Chłopcom w wieku trzech lat spodoba się także bez wątpienia zestaw małego mechanika lub majsterkowicza. 

Fajne zabawki dla przedszkolaka

Maluchy powyżej trzeciego roku życia mają nieco inne zainteresowania niż młodsze dzieci. Pierwszy kontakt ze żłobkiem lub przedszkolem budzi u nich szereg - nie zawsze pozytywnych - emocji. Dlatego fajną zabawką dla dzieci w tym wieku będzie pierwszy pluszowy miś - taki, do którego maluch w każdej chwili będzie mógł się przytulić i któremu bez obaw powierzyć będzie można dziecięce troski i sekrety, np. miś Anton. Dziewczynce zamiast misia podarować możemy pluszową lalkę szmaciankę - będzie ona dla dziecka przyjaciółką na dobre i złe, zawsze chętną do wspólnej zabawy, np. Little Sisters Pink

Fajne zabawki, czyli bezpieczne i wytrzymałe

Oczywiście przy wyborze zabawki dla dziecka, niezależnie od wieku malucha, sprawdzić powinniśmy również to, czy dana zabawka wykonana została z całkowicie bezpiecznych i najwyższej jakości materiałów. Zweryfikujmy także, czy posiada ona wszelkie wymagane atesty i certyfikaty. Tylko wtedy będziemy mogli mieć pewność, że wybrana przez nas maskotka, grzechotka lub lalka faktycznie zasługuje na miano fajnej zabawki dla naszej pociechy.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl